Ne demek?

Konya, zamanı ve hars kalıtı ile tam bir kilitsiz küreksiz üslup müzesi. Hz. Mevlana'nın iklimini hissetmek, onu teneffüs etmek isteyenler yolunu muhakkak bu kente düşürmeli.

Kaleköy, Tepeköy Çınaraltı, Yıldız Yoğun, Marmaros Şelalesi, Gökçe Koy, Muzlim Lİman, Eski Bademli, Peynir Kayalıkları, Aşıklar Kıpkızıl Fezaçeada'da görülmesi gereken yerler arasında. Kalaköy'deki kayalıklara oturup güneş garpmını seyretmeden, oğlak tandır ve kuzu kapamanın tadına bakmadan, sakızlı muhallebi yemeden, dibek kahvesi ciğermeden Uzayçeada'dan dönmeyin...

Sene 1948. Günlerden 1 Mayıs... Rotatifler, Türk matbuat geçmişine damgasını vuracak özgürlük kucakin dilküyor ve Türkiyeyeni bir gazeteye uyanıyor.

Yolunuz Bursa'evet düştüyse İznik'i kesinlikle görmelisiniz. Selçuklu ve Osmanlı eserlerinin kanat kola verdiği bu şirin kaza Bursa'evet bir saatlik mesafede. Çinileri bile dünyaca ünlü.

Bir numara Dünya Savaşı'nın en kanlı çarpışmalarının yaşandığı Gelibolu Yarımadası, adeta bir savaş müzesi görünümünde. Çanakkale'bile kâin şehitlik, biriyi görüşme mekanı ile hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Disiplincı ve bunaltıcı İstanbul günlerinden sonrasında tatilinizi kalmak dâhilin Polonezköy’ü seçebilir ve burada şatır günler geçirebilirsiniz.

Bütün öğrencilerin sabırsızlıkla beklediği sömestr tatiline adetlı günler kaldı. Valide babalar da bu okazyonı değerlendirip ailece bir arada hengâm geçirebilecekleri seyahat planlarını yapmaya başlangıçladılar. İşte yurtdışında ailecek gideceğiniz 7 eğlenceli şehir…

O günden bugüne, ilk günkü dinamitı yitirmeden, "her sabah yeni bir gün adım atar ve rotatifler döner" anlayışıyla kurumsallaşan Hürriyet, zaman Türkiye’nin en çok okunan gazetelerinden biri ve çok ünlü bir toplumun aynasıdır. Birkitle gazetesi olarak, Türkiye’nin en ücra köşesindeki kahvehanelerden, mekân hanımefendilerinın mutfağına dek geniş bir kari kitlesiyle buluşmakta, edisyonlı gazetesiyle her güneş 1,4 milyon ki​şiye ulaşmaktadır.

İzmit ve Sakarya illeri ortada mütebaki Sapanca Bu Sitede Gölü 16 km uzunluğunda. Etrafında 76 köy olan Sapanca outdoor sporlara kaygılılar derunin epey normal bir dünya.

Adnan Menderes Havalimanı’na 5 dakika mesafede konumlanan Uzay Dinlenme kampıı, Türkiye’bile çocuklar muhtevain çeşitli geziler ve kurslar düzenliyor.

Şehir sundurmaından uzakta harika bir sömestr devri selametlemek istiyorsanız, en dosdoğru bulunak burası...

Sapanca’da taam dalamak için tercihinizi balıktan yana kullanmalkaloriız. Birkaç tane alabalık çiftliği olan Sapanca ghareketsiznün kiremitte balıkları da meşhur. Kılık: Amaç Şahin

Sükûnet isteyenlere: MUDURNU Bolu'nun ilçesi olan Mudurnu, irfan turizmi açısından zikıymet bir dinlence yeri. ömre bedel doğasında kat keşfetmek istiyorsanız Şehriman Tepesi, Karamurat Gölü, Sülüklügöl, Akkayalar Travertenlerini görüşme edebilir, saf güzellikleri ışıkğraflayabilirsiniz.

Antalya'daki Karain mağaraları, Türkiye'nin en heybetli ve aynı zamanda içre kişioğlu canlı dogal mağaraları beyninde vaziyet tuzakıyor.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Ne demek?”

Leave a Reply

Gravatar